Vršecký potvrdil formu, v závodě tahačů v Mostě dojel znovu druhý

MOST

Český závodník David Vršecký z roudnického týmu Buggyra zopakoval výbornou formu ze sobotního závodu a také v neděli dojel ve Velké ceně České republiky v Mostě na druhém místě. A protože vyhrál stejně jako o den dříve také bodovanou kvalifikaci, získal během víkendu celkem 50 bodů a přiblížil se v celkovém pořadí Evropského poháru tahačů druhému Egonu Allgäuerovi na třiatřicet bodů.

Ilustrační foto

Jeho týmový kolega Adam Lacko dnes vybojoval dvě čtvrtá místa, František Vojtíšek s renaultem skončil pátý a šestý. Průběžnému pořadí vévodí dál Španěl Antonio Albacete s vozem MAN, který opět nenašel přemožitele.

Vršecký opět ovládl kvalifikační jízdu, která se jede za poloviční počet bodů. Díky výbornému času z tréninku a následně vydařenému startu se usadil na čele závodu a stejně jako v sobotu způsobem start - cíl vyhrál.

Druhou skupinu také tradičně ovládl Albacete, který porazil další buggyru, s kterou jel Vršeckého stájový kolega Gerd Körber. "Antonio je v současné době jen stěží porazitelný. Jezdí bez chyby, šlape mu technika," uznal Körber, že horkokrevný Španěl, který také ještě loni jezdil za volantem buggyry, nemá momentálně konkurenci.

Albacete nezaváhal

Albacete ani na úvod pohárového závodu nezaváhal, na rozdíl od Körbera, který dnešní začátek nezvládl a po tvrdém ataku od Allgäuera skončil mimo trať. Vršecký se držel za červeným vozem největšího soupeře a stejně jako v sobotu mu nezbývalo, než čekat na chybu či technickou závadu Albaceteho. Ta ale nepřišla a Vršecký si znovu došel na stupně vítězů pro stříbrný věnec.

"Pozice na startu i první šikana rozhodly, nebyla šance Antonia předjet, musím být spokojen i s druhým místem," prohlásil Vršecký a upozornil, že má za sebou letošní nejvydařenější víkend. "Tolik bodů jsem za jeden víkend ještě nikdy nenasbíral," radoval se roudnický jezdec.

Spokojený byl i Lacko, který se s buggyrou objevil v letošním Evropském poháru už potřetí. "Vyšel mi start a z toho jsem těžil, ale v závěru jsem si už jen hlídal postavení, protože jsem měl technické problémy," vysvětlil závodník, který během víkendu střídavě usedal za volant octavie a silného trucku. "Fyzicky jsem to zvládal bez potíží, ale horší to bylo s technikou; vždy tři kola jsem se srovnával s odlišnými vlastnostmi," uvedl Lacko.

Výsledky:
Kvalifikační jízda A (8 kol): Albacete (Šp./MAN) 17:14,244 min., 2. Körber (Něm./Buggyra) -1,268, 3. Allagäuer (Rak./MAN) - 14,933, 4. Lacko (ČR/Buggyra) -15,404, 5. Vojtíšek (ČR/Renault) - 25,045, 6. Croezier (Fr./Reanult) -31,054.
Kvalifikační jízda B (8 kol): 1. Vršecký (ČR/Buggyra) 17:23, 253, 2. Hahn (Něm./Mercedes) -2,029, 3. Bösiger (Švýc./MAN) - 8,123, 4. Pulič (Chorv./Mercedes) -9,380, 5. Garret (Brit./Boden) 26,482, 6. Rodriguez (Port./MAN) -27,726.
Pohárový závod: 1. Albacete 23:42,291, 2. Vršecký -0,802, 3. Allgäuer -24,582, 4. Lacko -25,210, 5. Bösiger -28,379, 6. Vojtíšek -31,905.
Průběžné pořadí: 1. Albacete 309, 2. Allgäuer 279, 3. Vršecký 246, 4. Hahn 204, 5. Körber 201, 6. Bösiger 186, 7. Vojtíšek 174, ...13. Lacko 46.

Vítěz: L. Norris (McLaren) Velká cena Číny - kvalifikace na sprint Vítěz: L. Norris (McLaren) konec
20240419T09 : 30:00+0200