Loeb vyhrál exhibici Závod šampionů na Stade de France

Mistr světa v rallye Sébastien Loeb vyhrál podruhé exhibiční Závod šampionů na pařížském Stade de France. Vítěz z roku 2003 triumfoval v sobotu před 60 tisíci diváků na kilometrové trati vytvořené na fotbalovém trávníku ve finále nad sedminásobným šampionem podniku 24 hodin Le Mans Tomem Kirstensenem. Dánský pilot ve druhé jízdě narazil do bariéry oddělující dráhy a musel odstoupit.

Loeb byl v exhibičním závodě ve finále počtvrté za sebou. V předposledním kole s přehledem vyřadil svého předchůdce na rallyeovém trůnu Fina Marcuse Grönholma, s nímž v roce 2002 svůj první duel o triumf v Závodu šampionů prohrál.

Třetí místo v Paříži na kluzké asfaltové trati ve tvaru osmičky vybojoval Kristensen, který o šest tisícin vteřiny porazil finského obhájce prvenství Heikkiho Kovalainena.

Ve čtvrtfinále Loeb vyřadil exmistra světa Colina McRae, jenž se letos vrátil do šampionátu v barvách Škody, za kterou odjel dva závody. Britský pilot předtím vyřadil svého kolegu z českého týmu Němce Armina Schwarze.

Fanouškům se ve vozech Citroën, Renault či Porsche představili například dvojnásobný šampion zámořského formulového seriálu ChampCar Sebastien Bourdais, vítěz konkurenčního šampionátu Dan Wheldon, brazilský mladík Nelson Piquet Jr. i zkušení piloti formule 1 Jean Alesi a David Coulthard.