Janda vinou technických problémů závody v Brně nepojede

20. října 2006 11:41 - PRAAH/BRNO

Skokan na lyžích Jakub Janda si bude muset na svůj druhý životní start v automobilovém závodě počkat. O víkendu měl sice vítěz Světového poháru usednout za volant při vytrvalostním šestihodinovém závodu na Masarykově okruhu v Brně, ale kvůli vážným technickým problémům s automobilem k tomu nedojde.

 

Event Concept/Aleš Suchánek

Janda se o problému dozvěděl ve čtvrtek odpoledne, takže do Brna na páteční testování ani nedocestoval. "Byl velmi zklamaný," řekla ČTK Hana Mikulicová z Jandys týmu. Skokan se měl v Brně střídat za volantem vozu Alfa Romeo 147 s dalšími třemi kolegy.

Poprvé vítěz Turné čtyř můstků soutěžil na automobilovém okruhu při závodech před měsícem v Národní formuli 1400 divize 3. Tehdy skončil v první jízdě na posledním jedenáctém místě a v druhé kvůli technické závadě nedojel.

ČTK

Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.