Rubriky:

Formule 1

Reklamy na formulích Hondy nahradí zeměkoule

26. února 2007 19:14 - LONDÝN

Ani jediná reklama nebude v letošní sezóně k vidění na formulích stáje Honda. Monoposty bude v seriálu mistrovství světa zdobit pouze obrázek planety Země. Vedení týmu tak chce upozornit na nebezpečné změny klimatu. "Je to největší problém současnosti. Formule 1 nemůže stát stranou," řekl při prezentaci šéf stáje Nick Fry.

"Závody sledují milióny lidí po celém světě, navíc disponujeme nejnovějšími technologiemi. Myslím, že můžeme na problémy s klimatem nejen upozornit, ale také pomoci s jejich řešením," dodal Fry s tím, že zeměkoule vyobrazená na novém monopostu RA107 bude tvořena jmény lidí, kteří podpoří akci na internetových stránkách www.myearthdream.com. Jména prý budou na formulích k přečtení mikroskopem.

U ochránců životního prostředí se akce Hondy nesetkala s velkým nadšením. "Nevím, jestli nabarvení formule na zeleno nějak pomůže životnímu prostředí na planetě," citovala agentura AP Aate Peterse, šéfa Evropské federace pro dopravu a životní prostředí.

V profesionálním sportu to není poprvé, co někdo postoupil reklamní plochy pro dobročinné účely. Fotbalisté Barcelony například nosí na prsou znak UNICEF. Přitom o lukrativní místo na dresu slavného celku usilovalo mnoho firem a organizátoři olympijských her v Pekingu za jeho pětiletý pronájem dokonce nabízeli přes 150 miliónů eur.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1

V této sekci nejsou žádné další články.