Rubriky:

Formule 1

Alonso má před startem MS potíže s pneumatikami

13. března 2007 10:15 - PRAHA

Pár dnů před nedělním startem mistrovství světa automobilů formule 1 má problémy úřadující mistr světa Fernando Alonso. Za volantem monopostu McLaren se nedokáže sžít v zatáčkách s novými pneumatikami Bridgestone, které povinně užívají všechny týmy.

 

Hoch Zwei

„Jestli budeme v melbournském Albert Parku úspěšní, si netroufnu říct. V každém případě o to budeme usilovat,“ řekl opatrně Alonso německým novinářům. Podle inženýrů McLarenu je problém nejen v pneumatikách, na které zatím nedokázali ideálně nastavit vůz, ale také v Alonsově zvláštním jezdeckém stylu. Velmi ostře točí volantem a reaguje na poslední chvíli, takže na nových gumách pak má problém vejít se do zatáčky.

Brazilec Felipe Massa to zvládá s ferrari lépe. „Massa a Ferrari v tom mají náskok, což je výhoda především pro první závod v Melbourne,“ uvedl sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, který nyní působí v roli poradce stáje. „Ferrari léta obouvá Bridgestone, což se ukazuje jako výhoda. Pneumatiky a nový vůz, to je ale problém začátku každé sezóny, vím o tom své,“ dodal Schumacher.

„Nebylo dost času nové pneumatiky otestovat a nastavit podle nich dokonale vůz. Musím dřív brzdit a čistěji najíždět zatáčku. Jde o zvyk, ale chvíli to trvá,“ vysvětluje Nick Heidfeld z týmu BMW.

elt, Právo

Zrušit