Enge obsadil v závodě A1 Grand Prix v Číně šesté místo

Tomáš Enge obsadil šesté místo v dnešním hlavním závodě v rámci třetího dílu seriálu A1 Grand Prix v Pekingu. Ve sprintu dojel český závodník osmý a nebodoval. České republice po dnešku patří v průběžném hodnocení sedmé místo se stejným bodovým ziskem, jako má šestá Kanada.

Prestižního prvenství v závodě na 63 kol dosáhl na náročném městském okruhu v čínské metropoli Ital Enrico Toccacelo. Vítěz sprintu Jeroen Bleekemolen měl devět okruhů před koncem nehodu a závod nedokončil. Enge zaostal za vítězem o třináct a půl sekundy.

V Pekingu měl seriál A1 Grand Prix premiéru a tamní podmínky zavinily v přípravě na závod velké zmatky. Jezdci totiž nemohli absolvovat ani jeden kompletní trénink a ke slovu nepřišla kvalifikace. Páteční tréninky byly zastaveny kvůli nevyhovující náročné "vracečce", v sobotu chaos vyvrcholil přerušením volného tréninku kvůli uvolněným poklopům kanálů.