Rubriky:

Formule

Alonso dostal od Briatoreho svolení testovat McLaren

15. prosince 2006 14:13 - LONDÝN

Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso dostal překvapivou možnost testovat monopost McLaren svého nového chlebodárce. Alonsův dosavadní zaměstnavatel Renault na poslední chvíli přece jen dovolil výjimku ze smlouvy, která Španělovi u bývalé stáje vyprší až s koncem kalendářního roku. Pětadvacetiletý jezdec tak odkroužil několik kol na okruhu v Jerezu.

Na sobě měl přitom kombinézu, na níž nebylo ani jedno logo partnerů, stejně tak chyběla jména sponzorů i na autě. Testování Alonsovi povolil šéf Renaultu Flavio Briatore, který tím v podstatě dal jezdci předčasný vánoční dárek.

"Fernando mě požádal, že by se chtěl s novým autem sžít. Dva roky jsme měli dobré vztahy, takže jsem mu tu možnost dal," řekl na stránkách týmu www.renaultf1.com.

Alonso jezdil ve voze s technickým označením MP4-21. "Musím Flaviovi poděkovat, že na mou žádost takto reagoval. Měli jsem spolu dobré vztahy," řekl Alonso, třebaže ještě nedlouho před skončením uplynulé sezóny vedení týmu kritizoval v tom smyslu, že nemá zájem na zisku jeho titulu mistra světa.

Alonso má v novém voze jezdit také na okruhu ve Valencii v polovině ledna. Jeho pocity z jízdy v nové formuli agentury nepřinesly.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule