Rubriky:

Formule

Toyota se při prezentaci nového vozu omluvila za loňský neúspěch

12. ledna 2007 14:32 - KOLÍN NAD RÝNEM

S omluvou za loňskou nevydařenou sezónu představila v pátek nový monopost stáj formule 1 Toyota. V německém Kolíně nad Rýnem předvedlo vedení týmu světu vůz s označením TF107, který by prý konečně měl dosáhnout na premiérové vítězství v seriálu mistrovství světa.

"Loňská sezÓna byla pro nás velkým zklamáním," nechal se slyšet týmový šéf Cutomu Tomita a všem fanouškům se omluvil. "Naše odvážné prohlášení, že vybojujeme první vítězství, se nepodařilo naplnit. Omlouvám se našim fanouškům i sponzorům," uvedl Tomita, než odhalil nové auto v červenobílých barvách.

Stáj japonské automobilky obsadila v Poháru konstruktérů šesté místo s 35 body a nenavázala tak na sezónu 2005, v níž byla čtvrtá se ziskem o 53 bodů bohatším. V posledních dvou letech přitom investovala do týmu více než miliardu dolarů.

Dosavadním nejlepším výsledek stáje jsou druhá místa Jarna Trulliho v sezoně 2005 v Malajsii a Bahrajnu. Italský pilot v týmu zůstává stejně jako Němec Ralf Schumacher a Toyota je jedinou stájí v MS, která má stejné složení jezdců i pro novou sezónu. Vedení navíc nezměnilo ani motor a pneumatiky Bridgestone. A neupravilo ani cíl do sezóny. "Tím zůstává premiérové vítězství," řekl Tomita.

Loni byly barvy Toyoty na stupních vítězů jen jednou - v Austrálii skončil třetí Schumacher. "Chceme už konečně ten poslední krok udělat," dodal nově jmenovaný viceprezident stáje Tadaši Jamašina.

Specifikace vozu TF107
Délka: 4530 mm, šířka: 1800 mm, výška: 950 mm. Max. rozvor: 3090 mm. Váha: 600 kg (včetně jezdce).
Motor RVX-07
Počet válců: 8. Objem: 2398 ccm. Výkon: 740 koní. Max. otáčky: 19 000 ot./min. (podle regulí FIA).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule