Rubriky:

Formule

Tým BMW-Sauber chce letos bojovat o stupně vítězů

16. ledna 2007 11:42 - VALENCIE

Letos stupně vítězů, příští rok vyhraná Grand Prix a v roce 2009 boj o titul ve formuli jedna. S tímto tříletým plánem v úterý představil tým BMW-Sauber novinářům ve Valencii nový monopost a dvojici pilotů pro nadcházející sezónu.

Němec Nick Heidfeld a Polák Robert Kubica budou letos jezdit v monopostu F1.07, jenž je podle šéfa týmu Maria Theissena prvním plodem spolupráce mezi Sauberem a BMW. "Tohle je skutečně první BMW Sauber. Je to pro nás velká událost," řekl Theissen o nové formuli.

Tým BMW loni obsadil v celkovém hodnocení páté místo a rád by tuto pozici minimálně udržel. "Překročili jsme naše vlastní cíle. Očekávání nyní rostou rychleji, než se může tým vyvíjet. To je trest za úspěch," poznamenal Theissen, podle nějž jeho jezdci letos nemohou pomýšlet na vítězství v závodě.

"To skutečně není moc reálné. Ale příští rok už se o to pokusíme. A pokud vše půjde dobře, chtěli bychom v roce 2009 bojovat o mistrovský titul," řekl šéf týmu, jehož největším úspěchem bylo v minulé sezoně třetí místo původně testovacího jezdce Kubici v Monze.

Nový ročník mistrovství světa F1 startuje 18. března v Melbourne.

ČTK

Zrušit