Rubriky:

Formule

Živě

Závod A1 Grand Prix v Mexiku pojede uzdravený Janiš

23. března 2007 10:13 - PRAHA/MEXIKO

Uzdravený Jaroslav Janiš bude o víkendu hájit barvy České republiky v devátém podniku A1 Grand Prix v Mexiku. Neoficiální Světový pohár národů tentokrát zavítá přímo do metropole na okruh bratří Rodriguezů místo na dráhu v Monterrey, která formulový seriál hostila před rokem.

 

BPA

Janiš je po zdravotních problémech ze začátku roku již v pořádku, což dokumentoval o minulém víkendu, kdy se představil ve dvanáctihodinovém závodě v Sebringu. "V Mexiku jsem ještě nikdy nebyl, takže poznám zase něco nového. I to je na A1 Grand Prix příjemné. Těším se, že znovu pojedu s formulí, už je to pár měsíců, ale rychle si zase zvyknu," uvedl Janiš v tiskové zprávě týmu.

Na třiadvacetiletého rodáka z Olomouce čeká nelehká úloha navázat na loňské výkony Tomáše Engeho, jenž v Mexiku bodoval v obou závodech. "Vzhledem ke změně okruhu v letošním roce budou všichni na stejné lodi a začne se od nuly. Jako vždy budu dělat vše pro to, abych týmu pomohl k co nejlepšímu výsledku. Věřím, že máme šanci získat další body," řekl Janiš. V Indonésii, kde startoval, získal tři body za osmé místo v hlavním závodě.

V Mexiku jej čeká zápolení na okruhu založeném v roce 1962 dlouhém 4,42 km. Závodníci pojedou v nadmořské výšce 2285 metrů a řídký vzduch se odrazí na výkonech motorů. Další nástrahou je hrbolatý povrch komplikující vyladění vozů.

ČTK

Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule