Enge bodoval v A1 GP v Číně v obou závodech, ve sprintu byl pátý

ČU-CHAJ

Tomáš Enge bodoval ve čtvrtém podniku formulového seriálu A1 Grand Prix v Číně v obou závodech. Na okruhu v Ču-chaji v neděli skončil pátý ve sprintu a osmý v hlavním závodu. Ten vyhrál Ind Narain Karthikejan, ve sprintu byl nejrychlejší Michael Ammermüller z Německa.

Tomáš Enge s formulí v českých barvách na čínském okruhu.

Start sprinterského závodu Enge dokonale načasoval a v prvních zatáčkách se dostal před Olivera Jarvise na páté místo. Ve středu pole se pak odehrálo několik kolizí, které si vyžádaly výjezd zpomalovacího vozu, po opakovaném startu pak Enge úspěšně hájil svou pozici až do cíle.

Zatímco ve sprintu Češi využili dobré startovní pozice, v hlavním závodu to bylo zcela jinak. Enge startoval až z 16. místa, ale už na konci prvního kola byl kousek od bodované desítky a po druhých zastávkách v boxech se posunul dokonce až na sedmé místo. Po problémech s brzdami v závěru nakonec dojel osmý.

Poprvé od loňského závodu v Brně se tak českému týmu podařilo bodovat v obou závodech. V průběžném pořadí A1 GP to znamenalo posun na 14. místo. "Tomáš odvedl při návratu do A1 GP skvělý výkon," prohlásil šéf týmu Antonín Charouz v tiskové zprávě.

Spokojený byl i sám jezdec, který se do seriálu vrátil po zranění lokte. "Bylo to lepší, než jsem čekal. Pro hlavní závod jsme trochu změnili nastavení vozu, aby více šetřil zadní pneumatiky, formule pak fungovala velmi dobře. Odstup na čelo byl relativně velký, takže to bylo hlavně o dokončení závodu," uvedl Enge.

Výsledky:
Sprint: 1. Ammermüller (Něm.) 20:31,432, 2. Jani (Švýc.) -0,601, 3. Čcheng Cchung-fu (Čína) -4,632, ...5. Enge (ČR) -7,386.
Hlavní závod: 1. Karthikejan (Ind.) 1:08:30,759, 2. Reid (N. Zél.) -0,502, 3. Zaugg (JAR) -4,128, ...8. Enge -27,140.
Pořadí SP národů: 1. Švýcarsko 79, 2. Francie 60, 3. Nový Zéland 59, ...14. Česko 10.