Salaquarda nebodoval ani v posledním závodě A1 Grand Prix

BRANDS HATCH

Ani v posledním závodě desetidílného seriálu A1 Grand Prix už na konto českého týmu nepřibyly žádné body, Filip Salaquarda obsadil v Brands Hatch dvanácté a patnácté místo. Oproti sobotní kvalifikaci si tak polepšil o jedno místo ve sprintu.

Pilot českého týmu A1 Grand Prix Filip Salaquarda při závodu v Šanghaji - ilustrační fotografie

Češi skončili v konečném pořadí Světového poháru národů devatenáctí z 22 účastníků, horší byly jen Pákistán, Indonésie a Libanon.

Z dvaceti jízd bodovali čeští jezdci jen třikrát. Hned v prvním závodě v nizozemském Zandvoortu získal jeden bod Erik Janiš, zbývající obstaral v prosinci Tomáš Enge za páté a osmé místo v čínském Ču-chaj. V předchozích dvou sezónách skončil český tým shodně dvanáctý.

Celkovými vítězi seriálu se stali poprvé Švýcaři. Pilot Neel Jani zajistil týmu konečné prvenství už ve sprintu čtvrtým místem, v hlavním závodě završil sezonu třetí příčkou. Nejlepší startovní pozice proměnili ve vítězství domácí Robie Kerr ve sprintu a Narain Karthikeyan z Indie v hlavním závodě.

Výsledky SP A1 Grand Prix:
Sprint: 1. Kerr (Brit.) 19:19,143, 2. Summerton (USA) -1,126, 3. Carroll (Ir.) -2,186, ...12. Salaquarda (ČR) -11,995.
Hlavní závod: 1. Karthikeyan 1:07:24,691, 2. Kerr -1,078, 3. Jani (Švýc.) -8,725, ...15. Salaquarda -1 kolo.
Konečné pořadí: 1. Švýcarsko 168, 2. Nový Zéland 127, 3. Británie 126, 4. Francie 118, 5. JAR 96, 6. Irsko 94, ...19. ČR 10.

Vítěz: L. Norris (McLaren) Velká cena Číny - kvalifikace na sprint Vítěz: L. Norris (McLaren) konec
20240419T09 : 30:00+0200