Rubriky:

Formule

Janiš pojede v Maďarsku bez stájového kolegy

21. srpna 2003 12:51 - PRAHA

Bez podpory svého stájového kolegy Francouze Yannicka Schroedera se bude muset v sobotním závodu mezinárodního mistrovství formule 3000 v Maďarsku obejít Jaroslav Janiš. Schroeder měl totiž minulý týden při tréninku nehodu, při níž si poranil levou ruku.

 

www.jarek-janis.cz

Janiš litoval, že pojede na Hungaroringu sám, ale přiznal, že se přesto na závod těší. "Nemůžu se dočkat návratu do kokpitu závodního vozu," nechal se slyšet český jezdec, jemuž v průběžném pořadí seriálu patří s 14 body osmé místo.

S okruhem poblíž Budapešti už má své zkušenosti. "Měl jsem příležitost si vyzkoušet Hungaroring se starší formulí 3000 od Reynardu a trať se mi líbí," prozradil na internetu Janiš. "Je tam hodně zatáček, které často na sebe navazují, takže důležitý je dobrý rytmus," zavzpomínal.

Nově povinná zástávka v boxech

"V závodu nás také čeká nová výzva v podobě povinné zastávky v boxech," připomněl, "věřím, že ji dobře zvládneme." Ani vedra, které touto dobou v Maďarsku každoročně panuje, se Janiš nebojí. "O Budapešti je známo, že tam v současné době obvykle panuje velmi teplé počasí, ale v průběhu přestávky jsem se hodně věnoval tréninku fyzické kondice, takže v tom nevidím problém," uzavřel Janiš.

V předchozím závodu šampionátu formule 3000, který se jel před třemi týdny v německém Hockenheimu, si s předstihem zajistil mistrovský titul Švéd Björn Wirdheim.

ČTK

Zrušit