Rubriky:

Formule

Čína a Bahrajn v kalendáři F1 2004

11. září 2003 13:36 - LONDÝN

Závody formule 1 se v příští sezóně premiérově představí v Číně a Bahrajnu. Do kalendáře mistrovství světa, který zveřejnila Mezinárodní automobilová federace (FIA), se po roční pauze vrátila i Velká cena Belgie ve Spa. Ze sedmnáctidílného seriálu naopak vypadly Grand Prix Kanady a Rakouska.

 

ČTK/DPA

Velkých změn se dočkalo i pořadí závodů. Velká cena Japonska, která tradičně uzavírala sezonu, byla z logistických důvodů přesunuta na 10. října. O dva týdny předtím se totiž uskuteční nový závod v Číně a týmy tak budou mít snazší přesun. Roli posledního závodu sezóny převzala Velká cena Brazílie na okruhu Interlagos.

Bahrajn byl zařazen na třetí místo v kalendáři. Závod se uskuteční 4. dubna po úvodních podnicích v Austrálii a Malajsii. Prvním závodem na evropském kontinentu bude tentokrát Velká cena Evropy na Nürburgringu, San Marino bylo přesunuto na 6. června.

Rakousko a Kanada vypadly vinou tabákové reklamy

Čtveřice závodů je ovšem zatím v kalendáři zařazena podmínečně. Osud závodu v Belgii závisí na schválení novely zákona o tabákové reklamě, který zemi letos o formuli připravil. Ze stejného důvodu vypadly z programu Rakousko a Kanada. Čína a Bahrajn ještě musí počkat na konečné schválení nových okruhů. Velká cena Francie na Magny-Cours zatím nemá s FIA uzavřenou novou smlouvu.

Kalendář 2004:
7. března: Velká cena Austrálie (Melbourne)
21. března: Malajsie (Sepang)
4. dubna: Bahrajn (Bahrajn)
25. dubna: Evropa (Nürburgring)
9. května: Španělsko (Barcelona)
23. května: Monako (Monte Carlo)
6. června: San Marino (Imola)
20. června: Spojené státy (Indianapolis)
4. července: Velká Británie (Silverstone)
11. července: Francie (Magny-Cours)
25. července: Německo (Hockenheim)
15. srpna: Maďarsko (Budapešť)
29. srpna: Belgie (Spa-Francorchamps)
12. září: Itálie (Monza)
26. září: Čína (Šanghaj)
10. října: Japonsko (Suzuka)
24. října: Brazílie (Sao Paulo)

ČTK

Zrušit