Rubriky:

Formule

Ecclestone chce další změny v F1

16. září 2003 20:45 - BERLÍN

Klesající zájem diváků o závody formule 1 přičítá šéf seriálu Bernie Ecclestone nedostatečné show na závodištích. Rozhodně podle jeho názoru nejsou na vině stále se zvyšující ceny vstupenek. Změny zavedené před touto sezonou se prý neosvědčily.

 

internet

"Nabízíme ubohou zábavu. Šidíme diváky špatnou show," kritizoval Brit úroveň Velkých cen v rozhovoru pro odborný časopis Auto, motor und sport. Naopak cenovou politiku Ecclestone obhajuje. "Formule 1 je exkluzivní událost, ceny jsou férové," domnívá se.

Vedení formule před touto sezonou zavedlo ve snaze o větší atraktivitu několik novinek. Jednou z nich je i kvalifikace rozdělená na pátek a sobotu, v níž se jezdům započítává čas jediného samostatně odjetého kola. To Ecclestone označil nesmysl. Líto mu prý bylo především diváků na okruhu v Hockenheimu. "Seděli tam na tribuně ve 40 stupních Celsia celý den. Pak viděli vždycky jen jediné auto. Nikdo nevěděl, jaký čas vůbec zajelo," řekl Ecclestone.

Pro příští sezonu proto požaduje další změny. "Potřebujeme nový akčnější program na sobotu, více rámcových závodů a závěrečný trénink těsně před nedělní Velkou cenou," vypočítal možná vylepšení.

ČTK

Zrušit