Rubriky:

Formule

Tisk: Letošním králem formule je Schumacher

29. září 2003 16:10 - PRAHA

Vítězem letošního ročníku mistrovství světa formule 1 je Michael Schumacher... Alespoň v tomto duchu vyznívají komentáře tisku reagující na nedělní Velkou cenu USA. Světové deníky velebí německého jezdce, jakým způsobem se na okruhu v Indianapolis prodral po nevydařené kvalifikaci do čela závodu a dojel si pro vítězství.

 

Hoch Zwei

Tomu, aby oslavy ve stáji Ferrari propukly již po předposledním závodu nakonec zabránil Fin Kimi Räikkönen, který dojel druhý a má ještě teoretickou šanci Schumachera o titul obrat.

"Schumi udělal rozhodující krok na cestě za titulem. Deštivé odpoledne mu málem vyneslo historický triumf," hlásá britský list Daily Mirror.

"Dvaadvacet kol byl v Indianapolisu Michael Schumacher mistrem světa," doplnil The Independent s poukazem na průběžné pořadí závodu, které zaručovalo pilotovi Ferrari mistrovský titul.

Pouhopouhý bod

The Guardian připomněl, že Schumacherovi stačilo získat jediný bod navíc. "Měl na dosah rekordní šestý titul, rozdíl byl jen v jediném bodu," zdůraznil britský list odstup mezi Němcem a Finem Kimi Räikkönenem.

"V závodu definitivně zhasly naděje Kolumbijce Juana Pabla Montoyi, který skončil až šestý," dodal Guardian.

"Skoro to dokázal," poznamenal na adresu staršího z bratrů Schumacherových francouzský list L'Equipe. "Své vítězství si pak patřičně vychutnal a může doufat, že si za dva týdny dojede pro šestý titul," dodal L'Equipe.

Prohlédněte si fotogalerii z letošního ročníku formule 1!

Montoyovo utrpení

"Montoya si v Indianapolis prožil martyrium," konstatuje Liberation na adresu poraženého rivala. "Schumacher jel naproti tomu skvěle a zvolil dobrou strategii," vynáší německého pilota a jeho stáj francouzský deník.

Nejvíce chvály se Schumacher dočkal už tradičně v italském tisku. "Fantastické!" slaví titulní strana Gazzetty dello Sport. "Schumacherovo vítězství byl sen. O němž si nenechali zdát ani skalní fanoušci poté, jak propadl v kvalifikaci," mínil list. "Trofej má prakticky v kapse," dodala Gazzetta.

"Schumi, král mistrovství světa," doplnil deník Corriere dello Sport. "V dešti zajel tradičně vynikající závod a teď už mu k zisku titulu chybí jediný bod," dodal italský list.

Stav MS (po 15 ze 16 závodů)
1. M. Schumacher (Ferrari) 92 bodů
2. Räikkönen (McLaren) 83
3. Montoya (Williams) 82
4. R. Schumacher (Williams) 58
5. Alonso (Renault) a Barrichello (Ferrari) 55
7. Coulthard (McLaren) 45
8. Trulli (Renault) 29

Pohár konstruktérů
1. Ferrari 147 bodů
2. Williams 141
3. McLaren 128
4. Renault 84
5. Sauber 19
6. BAR 18
Závěrečný díl seriálu se jede 12. října v japonské Suzuce.

ČTK, Novinky

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule