Charouz má první body ve formuli Renault za osmé a deváté místo

SPA

Jan Charouz bodoval v obou víkendových závodech seriálu formule Renault ve Spa. Po nevydařené premiéře ve Španělsku, kde před dvěma týdny jeho jízdy skončily předčasným odstoupením a diskvalifikací, obsadil na belgické trati osmé a deváté místo.

Pilot Jan Charouz

I v sobotu skončil Charouz původně devátý, ale jeden z jeho soupeřů byl penalizován za způsobení kolize a český jezdec týmu P1 Motorsport nakonec získal tři body.

Další dva přinesl testovacímu pilotovi stáje Renault dnešní deštivý závod, do něhož pole odstartovalo za zpomalovacím vozem. Na deváté místo se posunul v předposledním kole po chybě rakouského týmového kolegy Waltera Grubmüllera, který skončil mimo trať.

Druhý český jezdec Filip Salaquarda do prvního závodu neodstartoval kvůli technické poruše v zahřívacím kole. Dnes skončil patnáctý při triumfu svého kolegy ze stáje ISR Estebana Guerrierriho z Argentiny.

Závody seriálu formule Renault ve Spa (Belgie):
1. závod: 1. Aljošin (Rus.) 46:26,663, 2. Pentus (Est.) -6,105, 3. Coletti (Mon.) -18,895, ...8. Charouz -29,668, Salaquarda (oba ČR) neodstartoval.
2. závod: 1. Guerrieri (Arg.) 45:25,474, 2. Zampieri (It.) -3,308, 3. Coletti -17,157, ...9. Charouz -50,759, 15. Salaquarda -1:17,824.
Průběžné pořadí: 1. Aljošin 38 b., 2. Ricciardo (Austr.) 28, 3. Pentus 27, ...17. Charouz 5.