Rubriky:

Formule

Král si v Monte Carlu dojel pro třinácté místo

14. května 2010 14:52 - PRAHA/MONTE CARLO

Talentovaný formulový závodník Josef Král obsadil třinácté místo v pátečním závodu seriálu GP2 na městském okruhu v Monte Carlu. Přestože po dvou úvodních závodech seriálu v Barceloně ani tentokrát nebodoval, obávanou trať zvládl lépe než při čtvrteční kvalifikaci, v níž jej déšť a těžce ovladatelný vůz odsoudily ke startu z dvacáté pozice.

 

archiv Josefa Krále

Po nepovedené kvalifikaci byl král sklíčený, výkon v pátečním závodu mu ale náladu spravil. "Až jsem byl překvapen, jak se mi v závodu dařilo. Start byl perfektní a získal jsem hned několik pozic. Bylo to o tom neudělat chybu a byl jsem i rychlý,“ pochvaloval si brzy dvacetiletý závodník.

Král se povedeným výkonem prodral až na třináctou pozici a cílem projel se ztrátou 57 sekund na vítězného Mexičana Péreze, který je také novým lídrem seriálu.

"Veškeré mé závodění do této chvíle byla mateřská školka. Zkrotit tyhle silné potvory není v Monaku jednoduché. Svodidla jsou tak blízko...," poznamenal Král, jehož v Monte Carlu ještě čeká sobotní sprint na 30 kol.

Závod formulového seriálu GP2 v Monaku
1. závod: 1. Pérez (Mex./Barwa Addax) 1:00:32,223, 2. Maldonado (Ven./Rapax) -0,617, 3. Clos (Šp./Racing Eng.) -10,688, ...13. Král (ČR/Super Nova) -57,571.
Průběžné pořadí: 1. Pérez 16 b., 2. Maldonado 15, 3. Clos 15.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule