Rubriky:

Formule

Castroneves se po ztraceném vítězství neovládl a zaplatí milión

3. srpna 2010 10:25 - INDIANAPOLIS

Trojnásobný vítěz slavného automobilového závodu 500 mil v Indianapolis Hélio Castroneves byl za rozmíšku s rozhodčími potrestán pokutou 60 000 dolarů (1,1 miliónu korun). Po zbytek sezóny zámořského formulového seriálu IndyCar bude brazilský jezdec navíc v podmínce.

 

Reuters

Castroneves neudržel nervy na uzdě po závodu v Edmontonu 25. července. Cílem sice projel na prvním místě, ale posléze byl potrestán za to, že v průběhu závodu na restartu blokoval kolegu z týmu Penske a lídra šampionátu Australana Willa Powera. Za to byl pár kol před cílem penalizován průjezdem boxy, trest však ignoroval a do depa nezajel.

Prvenství připadlo Novozélanďanovi Scottu Dixonovi, zatímco Castroneves klesl na desáté místo.

Brazilský pilot se po dojezdu vrhl ke dvěma rozhodčím a začal na ně křičet. Jednoho dokonce chytil oběma rukama za tričko a cloumal s ním. Za svoje chování se omluvil. "Lituji toho, co se stalo. Omlouvám se, že jsem neovládl své emoce," uvedl Castroneves, který je celkově šestý. "I když jsem byl strašný zklamaný z toho, že jsem těsně před cílem v čele závodu dostal penalizaci, chápu trest za mou reakci a přijímám ho," dodal.

Podle výkonného ředitele IndyCar Randyho Bernarda hrozilo jezdci zastavení činnosti, ale funkcionáři přihlédli k tomu, že šlo o ojedinělý prohřešek populárního závodníka.

ČTK

Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule