Rubriky:

Formule

Moskva poprvé obdivovala formuli 1

21. října 2003 16:43 - PRAHA

Historický moment se odehrál minulou sobotu v Moskvě. Na speciálně připraveném městském okruhu měli ruští diváci možnost poprvé na vlastní oči spatřit závodní vůz formule 1. Nadšeným fanouškům prezentovali své umění jezdci stáje Renault Fernando Alonso a Jarno Trulli.

 

Hoch Zwei

Na okruhu vytvořeném na půdě moskevské univerzity se sešlo na padesát tisíc příznivců rychlých kol, které neodradila ani mračna prohánějící se nad ruskou metropolí.

"Byla to naprostá nádhera," nadšeně hodnotil diváckou kulisu předváděčky, jíž se zúčastnil i moskevský starosta Jurij Lužkov, šestý muž letošního mistrovství světa Fernando Alonso. "Máme za sebou náročnou sezónu a tohle je výborný způsob, jak se odreagovat," nastínil uvolněnou atmosféru španělský pilot.

Prohlédněte si fotogalerii z letošního ročníku formule 1!

"Během závodních víkendů v průběhu sezóny do takového kontaktu s fanoušky nepřijdeme, což je škoda. Takže alespoň tímhle způsobem jim to můžeme vynahradit," vysvětloval Alonso.

"Jsem vážně rád, že jsme mohli ruským divákům touto formou ukázat, o čem formule 1 je," doplnil svého týmového partnera Jarno Trulli, který podtrhl úspěšný rok Renaultu v seriálu MS osmým místem.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule