Rubriky:

Formule

Král nevyužil v GP2 pole position a ve Valencii nedojel

26. června 2011 12:09 - VALENCIE

Josef Král nevyužil ve Valencii pole position k bodovému zisku ve sprinterském závodě formulového seriálu GP2. Jednadvacetiletý pilot stáje Arden International po vydařeném startu vedení neudržel a později předčasně odstoupil.

 

archiv Josefa Krále

Královi umožnilo start z nejvýhodnější pozice sobotní osmé místo v hlavním závodě, po němž se elitní osmička jezdců řadí na start sprintu v opačném pořadí. Vedení po zhasnutí červených světel český jezdec udržel, ale po kolizi soupeřů za ním musel na trať vyjet zpomalovací vůz. Po restartu závodu Král chyboval a klesl záhy na třetí místo, ani to ale neudržel.

Devět kol před koncem pak na páté pozici dostal smyk a hodiny, po nichž se už na trať nevrátil. "Zařadil jsem zrovna na spáře mostu a dostal rychlé hodiny, takže mi zhasl motor," vysvětlil Král v tiskové zprávě svého týmu.

"Tohle byl z mé strany špatný závod. Start bylo asi to jediné, co se mi povedlo," uznal český pilot. Napadlo ho, že je přemotivovaný po loňské těžké havárii, která se mu ve Valencii přihodila. "Moc jsem chtěl na této trati uspět. Nezbývá než si vzít z této zkušenosti to lepší a příště vše napravit," uvedl s vyhlídkami na druhý červencový víkend v Silverstonu.

Král tak ve Valencii rozšířil svůj zisk v seriálu o bod na deset a je celkově devátý. Vede s 34 body Francouz Romain Grosjean ze stáje DAMS, který po sobotním triumfu sprint také nedokončil. První vítězství v GP2 si připsal Mexičan Esteban Guttiérez z týmu Lotus ART, který startoval jako Král z první řady.

 

Čtvrtý podnik formulového seriálu GP2 ve Valencii (Španělsko):
Sprint: 1. Gutiérrez (Mex./Lotus ART) 43:34,905, 2. Razia (Braz./AirAsia) -12,995, 3. Van der Garde (Niz./Addax) -13,842, ...Král (ČR/Arden) nedokončil.
Průběžné pořadí (po 4 z 9 podniků): 1. Grosjean (Fr./DAMS) 34 b., 2. Van der Garde 33, 3. Valsecchi (It./AirAsia) 30, ...9. Král 10.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule