Rubriky:

Formule

Janiš se připravuje na testy ve stáji Jordan

20. listopadu 2003 19:28 - PRAHA/SILVERSTONE

Začátek prosince bude významným zlomem v kariéře pilota Jaroslava Janiše. Dvacetiletý jezdec se stane teprve druhým Čechem, který usedne do kokpitu vozu formule 1. Janiš je už od středy v Silverstonu, kde ve stáji Jordan dolaďuje poslední detaily před testy ve španělském Jerezu.

 

www.jarek-janis.cz

"Návštěva týmu představovala obrovský zážitek," netajil se Janiš nadšením na svých internetových stránkách. "Ve středu jsem se seznámil se všemi lidmi, ve čtvrtek jsme potom dělali sedačku," popsal svůj program v Británii.

Podle Janiše, letos celkově osmého jezdce mezinárodního mistrovství formule 3000, je v kokpitu monopostu formule 1 o něco méně prostoru, než je zvyklý ze své třídy. "Vešel jsem se tak akorát," komentoval stísněný prostor. Měl trochu problémy s obuví, při pohybu nohou drhnul o stěny kokpitu. "Vyřešilo se to menšími botami," nedělal si hlavu Janiš, podle něhož měl podobné problémy i stálý pilot Ralph Firman.

Od vedení stáje se český jezdec dozvěděl také víc o programu testů, které proběhnou 3. a 4. prosince. "Ve Španělsku budeme spolu s firmou Bridgestone zkoušet pneumatiky, tým chce také otestovat zařízení z oblasti elektroniky a aerodynamiky pro nový vůz," přiblížil. Janiš očekává, že pokud se neobjeví problémy, měl by v Jerezu se žlutým vozem absolvovat kolem sedmdesáti kol denně.

Sport.cz

Zrušit