Rubriky:

Formule

V Británii byl vydán zatykač na Irvina

11. prosince 2003 20:05 - PRAHA/LONDÝN

Bývalý pilot formule 1 Eddie Irvine má nemalé potíže s britskou policií. Někdejší jezdec stájí Jordan, Ferrari a Jaguar se totiž dvakrát nedostavil k soudnímu projednávání dopravního přestupku a byl na něj proto vydán zatykač.

 

Hoch Zwei

Irvina chytila policie 24. července letošního roku v londýnském Hyde Parku, kde se projížděl na skútru. Vítěz čtyř Velkých cen měl smůlu: kolem policistů s radarem prosvištěl rychlostí téměř o 50 km/h větší, než je povoleno. Policisté navíc zjistili, že u sebe nemá řidičský průkaz.

Osmatřicetiletý jezdec se měl v listopadu dostavit k soudnímu projednávání přestupku, což však neučinil. Soud v jeho nepřítomnosti rozhodl o vině a ve středu měl být vynesen rozsudek. Rodák z Ulsteru však do soudní síně opět nedorazil a byl na něj proto vydán zatykač.

Irvine se pohyboval ve formuli 1 od roku 1993. První tři sezóny strávil v týmu Eddieho Jordana, poté strávil čtyři roky u Ferrari, kde se mu v roce 1999 podařilo vybojovat titul vicemistra světa. Poslední tři sezóny pak usedal do kokpitu monopostu Jaguar, po vypršení smlouvy před letošní sezónou ale nedokázal najít nové angažmá.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule