Rubriky:

Formule

Zmatky kolem Velké ceny Francie pokračují

19. prosince 2003 21:57 - PRAHA

Francouzská automobilová federace v pátek zajistila finanční garanci pro Velkou cenu v Magny-Cours a zdálo se, že fanoušci rychlých kol se mohou těšit na závod. Jenže radní Burgundska týž den smetli ze stolu návrh regionálního rozpočtu, z něhož měly na pořádání Velké ceny Francie odtéct dva milióny eur a situace je opět pěkně zamotaná.

 

Hoch Zwei

Pořadatelům Velké ceny Francie chybělo v rozpočtu pro organizaci sedm miliónů eur, a proto se po dohodě s promotérem formule 1 Berniem Ecclestonem rozhodli závod v příští sezóně neuspořádat. Vzápětí pak podepsali dohodu o pořádání závodu v letech 2005 - 2009.

Francouzská automobilová federace (FFSA) však v pátek oznámila, že zajistila dostatečné finanční garance, aby se závod mohl uskutečnit už v nadcházející sezóně.

"FFSA odeslala vedení šampionátu formule 1 podepsanou smlouvu o organizaci Velké ceny, včetně potvrzení o finanční garanci podniku," praví se v prohlášení vydaném federací. Závodu byl přidělen i nový termín, světová jezdecká elita se v Magny-Cours měla sejít 4. července.

Smutné zprávy pro Burgundsko

Ještě dnes ovšem přišla z Francie další nepříjemná zpráva. Zásluhou stoupenců levice a ultrapravicové Národní fronty nebyl schválen návrh rozpočtu burgundského regionu, který se měl na organizaci závodu podílet dvěma milióny eur.

"Špatné zprávy pro Burgundsko a Magny-Cours: zamítnutím rozpočtu radní současně odmítli plán na záchranu Velké ceny Francie," komentoval smutně situaci jeden z radních pro agenturu AFP.

Jaký nakonec bude osud nejstarší Velké ceny seriálu, která našla útočiště na okruhu v Magny-Cours v roce 1991, je tak opět nejisté. Světová rada motoristického sportu totiž dala organizátorům jednoznačně najevo, že pokud nezajistí potřebnmé finance do konce roku, mohou na pořádání závodu zapomenout.

Sport.cz

Zrušit