Rubriky:

Formule

Sauber odhalil 'malé ferrari'

12. ledna 2004 19:25 - SALCBURK

Druhou stájí formule 1, která odhalila před letošní sezónou zbrusu nový monopost, se stal v pondělí vpodvečer švýcarský tým Sauber. Novinka šesté stáje loňského Poháru konstruktérů s označením C23 spatřila světlo světa v areálu letiště v rakouském Salcburku, nechyběli ani oba piloti Giancarlo Fisichella a Felipe Massa.

 

www.sauber.ch

"Do příští sezóny jdeme s jasným cílem: posunout se v hodnocení Poháru konstruktérů," řekl šéf stáje Peter Sauber. "Samozřejmě že bude hlavně záležet na tom, jak dokážeme přenést teoretické poznatky do praxe," připomněl týmový boss, že stáj v polovině prosince zprovoznila ve svém sídle v Hinwilu jeden z nejmodernějších aerodynamických tunelů.

Nový vůz bude díky spolupráci s firmou Petronas poprvé vybaven stejným typem motoru, jaký používá mistrovská stáj Ferrari. Od italského krále z Maranella navíc C23 dostane i novou sedmistupňovou převodovku.

Designově se Sauber držel pragmatického přístupu a nepouštěl se do radikálních změn. "Potřebujeme spolehlivé auto s dobrým potencionálem, což se nám myslím podařilo," nechal se slyšet technický ředitel týmu Willy Rampf.

:. ANKETA
Ohrozí stáj Sauber s novým monopostem dominující týmy? Hlasujte v anketě na konci článku!

Fisichella oslaví narozeniny za volantem

Ve středu se stáj přesune do španělské Valencie, kde podrobí nový monopost prvním ostrým testům. "Už se nemůžu dočkat, až se poprvé posadím za volant," těšil se Giancarlo Fisichella, který do švýcarského týmu přišel po loňské sezóně ze stáje Jordan.

"Ve středu navíc oslavím jednatřicáté narozeniny, takže tenhle den pro mě má skutečně zvláštní význam," řekl italský jezdec.

Nadšení neskrýval ani jeho stájový kolega Brazilec Felipe Massa, který se do týmu Sauber vrátil po roční odmlce. "Během uplynulého roku jsem se coby testovací jezdec Ferrari naučil spoustu nových věcí a už mě svrbí dlaně, abych se předvedl na trati," neskrýval optimismus Massa.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule