Rubriky:

Formule

Jordan stále bez pilotů, jasno bude snad do týdne

13. ledna 2004 19:07 - LONDÝN

Jedinou stájí formule 1, která před nadcházející dosud oficiálně neoznámila ani jednoho z jezdců, zůstává tým Eddieho Jordana. Podle informací stáje by však mělo být jasněji během týdne, kdy začnou předsezónní testy ve španělské Barceloně.

 

BPA

Mezi nejčastěji zmiňovanými jezdci, kteří by mohli v příští sezóně do kokpitu žlutých vozů usedat, jsou Nizozemec Jos Verstappen a Němec Nick Heidfeld, zatím však nebyl oficiálně oznámen podpis kontraktu ani s jedním. Stáj, kterou pronásledují finanční potíže, hodlá angažovat především piloty, kteří s sebou přivedou lukrativní sponzory.

Momentální situace tým nezneklidňuje. "Neuvažujeme o tom, že oznámíme konkrétní jméno během tohoto týdne," citovala BBC mluvčího stáje. "Ale jeden nikdy neví a všechno může být jinak," nechal si otevřená zadní vrátka mluvčí.

Do 20. ledna alespoň testovací jezdec

Jordan začíná předsezónní testy 20. ledna v Barceloně a do té doby by potřeboval jmenovat alespoň testovacího jezdce. "Testovacího jezdce oznámíme před Barcelonou, jeho jméno ale nemusí znamenat automaticky místo v kokpitu," řekl týmový mluvčí.

"Nemůžeme říct, že bychom měli jasného favorita. V nedávné době padla různá jména," oznámil mluvčí. Každopádně se zdá, že by vše skutečně mělo být vyřešeno během následujících dnů. "Verstappen od pondělí jedná přímo s Eddiem Jordanem a v těsném kontaktu jsme i s Heidfeldem," přiznal.

V souvislosti s angažmá u Jordanu byli zmiňováni i Britové Allan McNish a Ralph Firman. Jejich šance na působení ve žlutých barvách ovlivňuje fakt, že by je mohli podpořit domácí sponzoři.

Týmy a jezdci pro sezónu 2004
Ferrari Michael Schumacher (Něm.)
Rubens Barrichello (Braz.)
Williams Juan Pablo Montoya (Kol.)
Ralf Schumacher (Něm.)
McLaren Kimi Räikkönen (Fin.)
David Coulthard (Brit.)
Renault Fernando Alonso (Šp.)
Jarno Trulli (It.)
BAR Jenson Button (Brit.)
Takuma Sató (Jap.)
Sauber Giancarlo Fisichella (It.)
Felipe Massa (Braz.)
Jaguar Mark Webber (Aus.)
Christian Klien (Rak.)
Toyota Olivier Panis (Fr.)
Christiano da Matta (Braz.)
Jordan ?
?
Minardi Gianmaria Bruni (It.)
Zsolt Baumgartner (Maď.)

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule