Rubriky:

Formule

Schumacher zřejmě přijde o milióny

14. ledna 2004 17:34 - PRAHA

Mistr světa ve formuli 1 Michael Schumacher má za rok 2004 inkasovat od stáje Ferrari 25 miliónů liber. Může se ale stát, že jeho příjem bude o téměř pět miliónů nižší. Důvodem je neustálý propad amerického dolaru, tedy měny, ve které je Schumacher svým zaměstnavatelem vyplácen.

 

Hoch Zwei

Oslabení dolaru postihne všechny stáje, jejichž sponzoring je placen převážně v americké měně.

Což je případ i Ferrari, jejichž rozpočet 250 miliónů dolarů, kryjí ze značné části společnosti Marlboro a Vodafone. A ty své částky ve prospěch italského týmu posílají výhradně v amerických dolarech.

O dost peněz přijde i stáj BMW Williams podporovaná americkými korporacemi Hewlett Packard a Budweiser. Stejná situace je i u stáje Jaguar, kterou založil americký automobilový gigant  Ford, nebo u švýcarského týmu Sauber. "Náš rozpočet na sezónu je téměř ze sedmdesáti procent strukturován v dolarech. Nezastíráme, že s tím máme trochu problém," prozradil šéf týmu Peter Sauber.

Navíc se předpokládá, že se všem deseti stájím formule 1 letos sníží příjem za televizní práva. Z původně plánované sumy 350 miliónů dolarů bude ve skutečnosti částka o dost nižší.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule