Rubriky:

Formule

Heidfeld má jistotu, angažoval jej Jordan

30. ledna 2004 18:44 - LONDÝN

Stáj formule 1 Jordan v pátek vyřešila polovinu problému se složením jezdecké dvojice pro letošní sezónu mistrovství světa. Britský tým podle očekávání angažoval dosavadního testovacího jezdce Nicka Heidfelda, druhé místo by stáj Eddieho Jordana údajně ráda obsadila Nizozemcem Josem Verstappenem, který však vyjednávání o kontraktu na začátku týdne ukončil.

 

Sauber Petronas

"Nick je zkušený jezdec, s potřebnou dávkou talentu. Navíc dokáže zajíždět slušné časy. Myslím, že je tím pravým, koho pro letošní sezónu potřebujeme," citovaly šéfa stáje Eddieho Jordana internetové stránky BBC.

Šestadvacetiletý Heidfeld, který opustil po loňské sezóně tým Sauber, se netajil nadšením. "V poslední době jsem neprožíval zrovna šťastné období. Po podpisu smlouvy se mi moc ulevilo, je to paráda," svěřil se německý jezdec.

Heidfeld se v kolotoči formule 1 pohybuje čtyři roky, které strávil ve stájích Prost a Sauber. Nejlepšího výsledku dosáhl v roce 2001, když dojel při Velké ceně Brazílie na třetím místě.

Verstappen prý nakonec podepíše

Řešení hádanky, kdo obsadí v Jordanu druhé místo, má prý jméno Jos Verstappen. Nizozemský jezdec, který se loni rozešel se stájí Minardi, sice v úterý po dohodě se svými sponzory jednání s Jordanem ukončil, ozývají se ovšem hlasy, že nakonec k podpisu smlouvy stejně dojde.

Druhý jezdec týmu by prý měl být představen ve středu při odhalení nového monopostu Jordan v Silverstonu.

Verstappenovým sponzorům, kteří by měli do rozpočtu stáje přispět pěti milióny liber, přišel kontrakt nabízený Jordanem jako nedůvěryhodný.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule