Rubriky:

Formule

R. Schumacher pohrozil odchodem z Williamsu

23. února 2004 12:18 - PRAHA

S pocitem křivdy nyní žije pilot stáje Williams Ralf Schumacher. Šéf týmu Frank Williams odmítl přistoupit na finanční požadavky německého jezdce a vyjednávání o nové smlouvě stále nebyla ukončena. Schumacherovi se jednání týmu vůbec nelíbí a otevřeně přiznává: "Než abych snášel tohle, raději odejdu!"

 

BMW WilliamsF1/BMW AG

Williams nesouhlasil s požadavkem mladšího ze sourozenecké dvojice Schumacherových na roční plat 20 miliónů dolarů, který by z něj v příštím roce udělal zřejmě druhého nejlépe placeného jezdce v seriálu MS. Víc zatím pobírá jen pětatřicetiletý Michael u ferrari.

Schumacher ml. v rozhovoru pro německý bulvární list Bild am Sonntag obvinil Williamse, že nejprve s výší částky souhlasil, pak ale náhle smetl smlouvu ze stolu těsně před podpisem.

"Bylo by smutné odejít za takové situace, ale takové jednání se mi vůbec nelíbí," stěžoval si čtvrtý muž loňského šampionátu. "Já, ani můj manažer Weber bychom nechtěli ublížit našim partnerům z BMW, ale pokud Williams nezmění svůj styl jednání vůči mně, pak skutečně odejdu. Některé jeho kroky z posledních měsíců vážně nechápu," řekl Schumacher.

Prý vidí jen peníze

Williams prý prohlásil, že jediné co Ralfa ve formuli 1 zajímá, jsou peníze. "Tak tomu se můžu jenom smát. On sám ví nejlíp, že F1 je můj život a že bych šel klidně s požadavkem gáže na polovinu," prohlásil.

"Frank mě velice zklamal po lidské stránce," svěřil se osmadvacetiletý pilot. "Moc jsem stál o podpis smlouvy. Měli jsme naplánovanou schůzku již po loňské poslední Velké ceně v Japonsku, jenže tam nebyl. A pak odpálil téměř hotový kontrakt," stěžoval si Schumacher.

Williams minulý týden řekl britskému odbornému magazínu Autosport, že další jednávání nezačnou dřív, než po polovině sezóny. "Uvidíme, jak si povedeme v mistrovství světa, podle toho se také budou odvíjet jednání o nových smlouvách. Ralf si musí hlavně uvědomit, že dobrou pozici mu zajistí jen vynikající start do letošní sezóny," řekl šéf stáje.

Je ale možné, že Williams bude během letošní sezóny horečně shánět kompletně novou jezdeckou dvojku, protože Juan Pablo Montoya se již upsal pro rok 2005 konkurenčnímu McLarenu.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule