Rubriky:

Formule

BAR bude černým koněm F1, míní Stoddart

25. února 2004 13:28 - MELBOURNE

Kdo se postará o největší překvapení nadcházejícího ročníku mistrovství světa vozů formule 1? Podle šéfa stáje Minardi Paula Stoddarta to budou piloti týmu BAR, kteří budou nejvíce šlapat na paty jezdcům tradičně nejsilnějších stájí Ferrari, Williams a McLaren.

 

BAR Honda

Stáj BAR obsadila v konečném pořadí loňského Poháru konstruktérů páté místo s dvaašedesátibodovou ztrátou na čtvrtý Renault, jezdecká dvojice Jenson Button a Jacques Villeneuve vyjela 26 bodů, tři body pak přidal v závěrečném závodu Takuma Sató.

Podle Stoddarta právě stáje BAR a Renault svedou těžkou bitvu o to, kdo doplní pomyslnou 'top 4'. Britskému týmu, v jehož vozech duní motory Honda, hrají do karet skvělé výsledky z testů nového monopostu s označením 006.

"Za tradičními lídry to bude hodně velká loterie, osobně bych ale vsadil na to, že o největší překvapení roku se postará tým BAR," řekl Stoddart v rodném Melbourne. Podle šéfa outsidera seriálu MS se každopádně mají fanoušci připravit na další atraktivní sezónu, která prý předčí i tu loňskou, kdy až do poslední Velké ceny nebylo jisté, kdo bude korunován králem formule 1.

Krok kupředu očekává i jednička stáje BAR, Jenson Button, ve vyhlídkách pro nadcházející rok však zůstává opatrnější. "Je pravda, že výsledky testů jsou zatím velice uspokojivé," říká devátý muž loňského šampionátu. "Nijak se ale nechceme stresovat tím, jestli se budeme od úvodní Velké ceny umisťovat na pódiu," dodal Button.

Letošní seriál mistrovství světa formule 1 odstartuje již příští neděli 7. března Velkou cenou Austrálie v melbournském Albert Parku.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule