Rubriky:

Formule

Montoyu přestup do McLarenu nestraší

9. dubna 2004 10:17 - PRAHA

Katastrofický vstup stáje formule 1 McLaren do světového šampionátu nechává chladným Kolumbijce Juana Pabla Montoyu. Budoucí posila týmu se dohodla na přestupu ze stáje Williams po loňské sezóně, kdy McLaren bojoval o titul. Letos se stáji Rona Dennise vůbec nedaří, podle Montoyi je ale výpadek týmu pouze dočasný.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Nazývejte situaci McLarenu po třech Velkých cenách třeba katastrofální, mně osobně je to ale jedno," řekl Montoya. "Podle mě má tým velice dobrý potenciál a nelze jej jen tak odepsat," dodal třetí muž loňského mistrovství světa.

Kolumbijec nicméně připustil, že McLaren musí vyřešit potíže s motorem Mercedes V10, který se momentálně ukazuje jako nejslabší článek vozu. "Pohonná jednotka od Mercedesu je v současné chvíli palčivým problémem," přiznal Montoya, podle nějž má příchod do týmu, jemuž se nedaří, i svá pozitiva.

"Je úžasné vést tým, který se potýká s poklesem formy, zpátky na výsluní. I když se to nyní nezdá, myslím, že přestup do McLarenu bude stát opravdu za to," uzavřel Montoya, jemuž v průběžném pořadí šampionátu patří čtvrtá příčka.

Zatímco loni se tým Rona Dennise rval zásluhou Kimiho Räikkönena ještě při poslední Velké ceně v Japonsku o možnost získat mistrovský titul, letos se neuvěřitelně trápí.

Räikkönenovi se ve třech letošních Velkých cenách nepodařilo ani jednou dojet do cíle, David Coulthard dojel osmý v Austrálii, šestý v Malajsii, v Bahrajnu ale také nedokončil. Britské stáji tak před prvním evropským závodem v Imole patří v Poháru konstruktérů průběžné páté místo.

Sport.cz

Zrušit