Enge v Magny-Cours dojel druhý

MAGNY-COURS

Druhé místo obsadil Tomáš Enge v dnešním závodu mezinárodního šampionátu formule 3000 ve francouzském Magny-Cours. Připsal si tak nejlepší výsledek v této sezoně, kdy se do seriálu po pauze vrátil. Vítězem pátého závodu se stal Ital Vitantonio Liuzzi, který se díky čtvrtému letošnímu úspěchu posunul zpět do čela průběžného pořadí.

Tomáš Enge

Enge si připsal osm bodů a celkově je šestý. Jeho dosavadním maximem v tomto roce bylo páté místo v úvodním závodu v Imole.

V páteční kvalifikaci byl Enge sedmý, ale dnes se úspěšně probíjel vpřed. Po 40 minutách závodu svedl souboj o druhé místo s Rakušanem Patrickem Friesacherem, kterého nakonec porazil o více než patnáct sekund. Za letošním suverénem Liuzzim liberecký závodník zaostal o šest vteřin.

Ital má na prvním místě průběžného pořadí náskok šesti bodů na krajana Enrika Toccacela, který dnes skončil 12. a nebodoval.

Další závod F3000 se jede za týden v britském Silverstonu.

Výsledky závodu formule 3000:
1. Liuzzi (It./Arden) 56:18,071 min. (prům. rychlost 164,331 km/h)2. Enge (ČR/Ma-Con Engineering) -6,43. Friesacher (Rak./Super Nova) -22,0,4. Schroeder (Fr./Durango) -22,3, 5. Doornbos (Monako/Arden) -24,4, 6. Guerrieri (Arg./BCN Competition) -37,4.