Rubriky:

Formule

Räikkönen zatápěl Schumacherovi

23. července 2004 16:30 - HOCKENHEIM

Světový šampión Michael Schumacher na ferrari ovládl úvodní volné tréninky vozů formule 1 na Hockenheimringu. Tréninkové jízdy na nedělní Velkou cenu Německa se nepovedly druhému muži italské stáje Rubensi Barrichellovi. Pilot, který se ve středu představil na exhibici v Praze, zajel až devátý čas.

Prvním jízdám kraloval už poněkolikáté v sezóně testovací jezdec týmu BAR Anthony Davidson, ale v druhé části tréninku už dosáhl absolutně nejlepšího času vedoucí muž seriálu.

Za ním v pátek skončil vicemistr světa Kimi Räikkönen a bylo to velmi těsné. Na Schumachera ztratil Fin 44 tisícin sekundy. Po druhém místě v předchozím závodu v Silverstonu s novým modelem McLarenu potvrdil, že po mizerném úvodu sezóny s ním musí německý favorit opět počítat.

Třetí místo obsadil Juan Pablo Montoya z Williamsu, v jehož barvách se poprvé představil Brazilec Antonio Pizzonia, nový náhradník za zraněného Ralfa Schumachera. A uvedl se výborným pátým místem.

Až devátý čas zajel druhý muž průběžného pořadí Brazilec Rubens Barrichello, který ve středu absolvoval s vozem Ferrari exhibici v Praze.

Hockenheim - volný trénink
1. M. Schumacher (Něm./Ferrari) 1:15,001 min.
2. Räikkönen (Fin./McLaren) 1:15,045
3. Montoya (Kol./Williams) 1:15,167
4. Button (Brit./BAR) 1:15,379
5. Pizzonia (Braz./Williams) 1:15,470
6. Davidson (Brit./BAR) 1:15,576

ČTK, Sport.cz

Zrušit