Rubriky:

Formule

Do formule 1 má namířeno tým s 'ruskou příchutí'

8. října 2004 13:55 - LONDÝN

Na startu formule 1 se v roce 2006 nejspíše představí nový tým Midland F1. S ním chce zkusit štěstí v seriálu mistrovství světa skupina ruských investorů. Stáj by měla sídlit poblíž Londýna, monoposty by pak měl zajistit italský výrobce Dallara. Ten již v letech 1988 až 1992 dodával vozy tehdejší stáji Scuderia.

 

Hoch Zwei

"Jsem překvapený, že ještě nikoho nenapadlo, že mít tým ve formuli je jako dostat se do NHL nebo NBA zadarmo. Navíc je to jeden z nejpopulárnějších světových sportů," prohlásil Alex Shnaider, který stojí v čele společnosti Midland Group.

Firma zaměstnává více než padesát tisíc lidí a jejím posledním velkým projektem byla výstavba luxusního hotelu v Torontu. Firma založená v roce 1994 sídlí v daňovém ráji na ostrově Guernsey v kanále La Manche, ale má velmi blízko k ruským obchodním trhům.

Předseda společnosti Alex Shnaider ještě musí rozhodnout, s jakými motory a jezdci se jeho tým do kolotoče formule 1 vydá. "Tým bude mít samozřejmě ruskou příchuť a doufáme, že se nám časem podaří do formule dostat ruského jezdce," řekl naturalizovaný Kanaďan, který se narodil v Petrohradu.

Finance mají

Podle šéfa Midlandu bude mít nová stáj vysoké ambice, i když zpočátku se bude ve světě rychlých monopostů hlavně rozkoukávat. "Nejdřív musíme udělat domácí úkol: dát dohromady správné jezdce a konkurenceschopný vůz. Ale můžu vás ujistit, že vítězství budeme mít na programu," uvedl šestatřicetiletý obchodník.

Navzdory odchodu stáje Jaguar z mistrovství světa a vážnému ohrožení budoucnosti Jordanu a Minardi se Shnaider nebojí, že by provoz týmu přesahoval jeho finanční možnosti. "Víme, že na udržení stáje ve formuli je potřeba minimálně 100 miliónů dolarů ročně a jsme na to připraveni," dodal.

Po majiteli fotbalové Chelsea Romanu Abramovičovi by Shnaider byl dalším ruským vlastníkem významného sportovního týmu na světové scéně.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule