Rubriky:

Formule

Šéf formule 1 odepsal GP Británie, pořadatelé se nevzdávají

20. října 2004 17:01 - LONDÝN

Promotér seriálu mistrovství světa formule 1 Bernie Ecclestone definitivně odepsal Velkou cenu Británie. Podle něj se pořadatelé nedokázali dohodnout s vedením F1 na nové smlouvě a jednání zkrachovala. Závod na okruhu v Silverstonu přitom patří mezi tradiční, v programu by chyběl vůbec poprvé v historii. I proto se organizátoři ještě nechtějí vzdát.

 

internet

Hlavním bodem, na němž ztroskotala snaha dosáhnout podpisu smlouvy, je kromě délky kontraktu částka, kterou organizátoři za právo uspořádat závod zaplatí. Představy šéfa seriálu a pořadatelů se prý lišily zhruba o pět miliónů dolarů.

Zatímco bývalý mistr světa Jackie Stewart, šéf organizace vlastnící okruh v Silverstonu, je přes zklamání optimistický a doufá, že se vše ještě podaří napravit, Ecclestone je rezolutní. "Nebyli jsme schopni dosáhnout dohody a musíme akceptovat konec jednání a naši porážku. Vypadá to, že se GP Británie 2005 určitě konat nebude," řekl v rozhovoru pro britský deník Daily Express.

Podle dnešního stanoviska zástupců pořadatelů se ve čtvrtek vedení organizace sejde a bude se snažit najít cesty, jak Ecclestonovo rozhodnutí ještě zvrátit.

Vedle závodu v Británii se pro příští sezónu vznáší otazník i nad Velkými cenami Francie a San Marina. Obě sice v předběžném kalendáři pro rok 2005 figurují, ale stejně jako závod na britských ostrovech dosud nemají podepsanou smlouvu s vedením formule jedna.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule