Rubriky:

Formule

Mosley varoval před zneužitím pravidel ve formuli 1

16. února 2005 17:30 - PAŘÍŽ

Šéf Mezinárodní automobilové federace (FIA) Max Mosley varoval účastníky mistrovství světa formule 1 před zneužíváním nového pravidla o použití motorů pro dva závodní víkendy. FIA se obává, že někteří jezdci by mohli při ztraceném závodu schválně 'odpálit' motor, aby měli při příští Velké ceně výhodu nové pohonné jednotky.

 

internet

"Budeme mít oči na stopkách. Pokud se někdo o něco podobného pokusí, odhalíme ho. Navíc podobná snaha vyžaduje speciální nastavení, takže si nemyslím, že by se něco podobného dělo. Možnost tu ale bohužel je," uvedl Mosley v rozhovoru pro britský motoristický magazín Autosport.

"Pokud někomu odejde motor víc než jednou, zaměříme na něj svou pozornost," upozornil šéf federace.

FIA bude navíc přísně sledovat náznaky týmové režie. Pokud některý tým ovlivní pořadí svých pilotů v závodu, čeká na něj 'odměna' ve výši 500 tisíc liber (téměř 22 miliónů korun).

"Jsou případy, kdy je velice obtížné týmovou režii odhalit. Podobné jednání ale hrubě porušuje zásady našeho sportu a navíc je zcela nepřijatelné kvůli divákům. Budeme napojení na týmové vysílačky a traťoví komisaři budou takové pokusy bedlivě sledovat," uzavřel Mosley.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule