Rubriky:

Formule

Schumacher: V testu IQ bych asi dobře neobstál

25. února 2005 10:06 - PRAHA

Nepotřebujete mít IQ 150, abyste se stali světově známou osobností. Někdy stačí jen umět zatraceně rychle řídit. Jako příklad může posloužit fenomén posledních ročníků formule 1 Michael Schumacher. Německý pilot Ferrari všem předvedl, jak se dá z běžného mechanika vypracovat na sportovní megahvězdu.

 

Internet

Za volantem svého rudého monopostu je Michael Schumacher geniální. Ovšem jiným způsobem, než například Albert Einstein. "V Německu se nyní hodně diskutuje o vědomostech a inteligenci," řekl Schumacher v rozhovoru s magazínem Čas. "Nemyslím si, že bych v testu inteligence dobře obstál," připustil populární Schumi.

Vyhraje Michael Schumacher letos opět seriál F1?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Testy IQ ale nejsou v seriálu F1 podmínkou. Mnohem víc Schumacher sází na perfekcionismus a pečlivost. Sám je spíše skeptikem. "Je to asi část mého já. Přes všechny úspěchy o sobě nepřestávám pochybovat."

Nejlepším příkladem je prognóza obhájce titulu mistra světa na sezónu 2005. V té může Schumacher vyhrát šestý titul v řadě, přesto krotí optimismus. "Pět let jsme dokázali porážky odvracet. Každá série ale jednou končí a určitě přijde někdo, kdo bude rychlejší, než já. S prohrou se musejí naučit žít i vítězové."

V pátek proběhne v Maranellu prezentace nového modelu ferrari F2005 na sezónu 2005. Oproti největším konkurentům obhájci titulu nešíří bezmezný optimismus ohledně svých vyhlídek v novém ročníku.

Jsou si totiž vědomi schopností Michaela Schumachera. "Jezdím hodně sebevědomě," vysvětluje svůj recept na úspěch Schumi. "V kokpitu si nepřipouštím žádné emoce, protože ty pak k vedou k hloupostem. A já svým sportem žiju," uzavírá obhájce titulu.

fly, INT, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule