Rubriky:

Formule

Schumacher se těší na souboj s Renaultem a McLarenem

1. března 2005 11:05 - PRAHA

Michael Schumacher je připraven přijmout výzvu a postavit se soupeřům, kteří při zimním testování předváděli výborné výkony. Především Renault a McLaren před sezónou zářily a sedminásobný světový šampión už se nemůže dočkat prvního přímého měření sil, kterým bude nedělní Velká cena Austrálie.

 

HOCH ZWEI

"Každý má po zimním testování nějakou představu, ale nikdo zatím přesně neví, jak se věci vyvinou. Už se nemohu dočkat, až v Melbourne zjistím, jak na tom ve skutečnosti jsme," řekl německý pilot stáje Ferrari.

Obhájí Michael Schumacher titul mistra světa?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Přestože už Schumacher ve formuli 1 překonal takřka všechny rekordy, končit ještě zdaleka nehodlá. Šestatřicetiletý šampión si nedělá nic z toho, že je nejstarším pilotem v seriálu, a podle svých slov chce závodit až do čtyřicítky. Měření sil s mladými jezdci je pro něho další výzvou, i když ne tou hlavní.

"Na fakt, že bojuji s mladíky, nemyslím, protože jsem s většinou z nich hrál fotbal a necítil jsem se na hřišti starší," prohlásil na pátečním slavnostním představení vozu pro tuto sezónu. "Není to o tom, dostat se na jakýsi vrchol. Důležité je dělat to, co vás baví a v čem jste stále dobrý," dodal.

Schumacher zahájí boj o osmý titul mistra světa a šestý za sebou v upravené verzi loňského modelu Ferrari, což může být podle německé hvězdy poněkud riskantní. "Věříme ale, že dát si načas s vývojem nového vozu je ten správný přístup," řekl. "Ve čtyřech závodech budeme mít dobré auto a ve zbývajících patnácti vynikající," uvedl. Nový monopost F2005 hodlá stáj představit v květnové Grand Prix ve Španělsku.

ČTK, Sport.cz

Zrušit