Rubriky:

Formule

Coulthard: Nová kvalifikace ve formuli 1 je k smíchu

7. března 2005 21:21 - LONDÝN

Nový systém kvalifikace do závodů formule 1, podle kterého se sčítají časy ze dvou jízd, se podle Davida Coultharda hned v úvodní australské Grand Prix příliš neosvědčil. V sobotní části kvalifikace vznikly vinou deště a mokrého okruhu mezi jezdci takové odstupy, že v druhých jízdách už piloti neměli šanci je smazat.

 

Tap/HOCHZWEI

"My jsme z toho sice těžili, ale nebylo to podle našich představ. Z kvalifikace se tak stala fraška," prohlásil zkušený skotský pilot, který má na kontě třináct vítězství ve formuli 1.

Jednou z obětí špatných podmínek v první části kvalifikace byl i sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, jenž zaostal za nejrychlejším časem Itala Giancarla Fisichelly o téměř 25 sekund. Ze závodu se tak stal v podstatě boj s handicapy. "Je to, jako kdyby ve fotbale Chelsea v některých zápasech nesměla postavit několik hráčů, protože příliš často vyhrává. Není to fér," míní Coulthard.

S vozem stáje Red Bull, s níž se před začátkem šampionátu příliš nepočítalo, dokázal bývalý jezdec McLarenu vybojovat v Melbourne čtvrté místo. Na sedmé pozici bodoval i jeho kolega Rakušan Christian Klien.

ČTK

Zrušit