První trénink formulí 1 v Malajsii ovládli náhradníci

SEPANG (Malajsie)

První trénink vozů formule 1 na Velkou cenu Malajsie ovládli náhradní jezdci, kteří v nedělním závodu nebudou startovat. Nejrychlejším časem se blýskl Brazilec Ricardo Zonta s toyotou. Většina závodních pilotů se na okruhu v Sepangu dlouho nezdržela, aby šetřila motory. Michael Schumacher dopoledne odkroužil z favoritů nejvíce kol, třináct, a skončil čtvrtý.

Odpoledne byl Schumacher se svým ferrari až šestnáctý, což v součtu časů  dalo jedenácté místo. Nejlépe si v malajsijském horku počínal Zonta, který dosáhl času 1:34,092 minuty. Druhý skončil španělský testovací jezdec McLarenu Pedro de la Rosa, pátý nejlepší čas patřil dalšímu náhradníkovi Italu Vitantoniu Liuzzimu ve službách stáje Red Bull.

Piloti se museli vypořádat s vedrem, které na okruhu dosahovalo až padesáti stupňů Celsia. Většina týmů v prvním tréninku šetřila motory, které letos podle nových pravidel musejí vydržet pro dva závody za sebou.

První jízdy vynechaly například oba renaulty, vítěz úvodní Grand Prix v Melbourne Ital Giancarlo Fisichella pak po druhém tréninku obsadil osmé místo. Vydařený den prožil tým McLaren, všechny tři vozy měl v součtu časů do šestého místa.

Výsledky - trénink:
1. Zonta (Braz./Toyota) 1:34,092, 2. De la Rosa (Šp./McLaren) 1:35,144, 3. Massa (Braz./Sauber) 1:35,608, 4. Montoya (Kol./McLaren) 1:35,620, 5. Liuzzi (It./Red-Bull) 1:35,691, 6. Räikkönen (Fin./McLaren) 1:35,719.