Rubriky:

Formule

Janiše čeká křest ve formuli Nippon

31. března 2005 12:37 - PRAHA

První ostrý test si o nadcházejícím víkendu odbyde v japonském seriálu formule Nippon Jarek Janiš. Letošní ročník série odstartuje v neděli závodem na okruhu v Motegi a český pilot týmu Kondo Racing je zvědavý, jak obstojí ve srovnání s konkurencí.

 

BPA Sport Marketing

Janiš před začátkem sezóny s týmem dvakrát testoval, na okruzích v Suzuce a právě v Motegi. Přípravu v obou případech ovlivnil déšť, v Motegi se pak přidaly drobné technické potíže. "Byl bych raději, kdybych měl možnost ještě víc testovat, protože okolnosti mi zatím zabránily pořádně trénovat na suché trati," uvedl jednadvacetiletý jezdec.

Janišovi  by proto nevadilo, kdyby přšelo i při závodu. "Nastavení vozu na mokro máme už docela dobré," je přesvědčen. Poprvé jej čeká závod v délce kolem 300 kilometrů. "S výjimkou vytrvalostních závodů pojedu tak dlouhý závod poprvé, po fyzické stránce to ale není problém zvládnout," nevidí problém Janiš.

O cílech ale zatím hovořit nechce. "Těžko zatím můžeme mluvit o konkrétních cílech v závodu. Je to první závodní víkend a po něm budeme mít jasnější představu, jak si stojíme ve srovnání s konkurencí," uzavřel Janiš.

Účastníky seriálu čekají v Motegi v pátek volné tréninky, v sobotu pak dvoukolová kvalifikace a v neděli samotný závod. Na okruhu v délce 4,8 km, jež mimo jiné hostí i Velkou cenu Pacifiku silničních motocyklů, piloti absolvují 62 kol.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule