Rubriky:

Formule

Nadvláda Ferrari ve formuli 1 je podle šéfa Toyoty minulostí

5. dubna 2005 16:17 - PRAHA

Kde jsou ty časy, kdy v čele závodního pole svištěly dva vozy Ferrari a soupeři při pohledu na zadní část rudých monopostů dostávali vzteky stejnou barvu. Podle technického ředitele týmu Toyota Mika Gascoyna je nadvláda italské stáje dobou minulou, Ferrari ve třech Velkých cenách letošního MS nasbíralo jen deset bodů a krčí se na šestém místě Poháru konstruktérů.

Pro tým z Maranella, který v posledních letech suverénně vládl formuli jedna, to je velký ústup z pozic. A podle Gascoynea se Ferrari zpátky na výsluní v nejbližší době nevrátí.

"Budou konkurenceschopní, budou silní a dokážou vyhrávat závody, ale už nebudou dominantní. Formule byla vždycky cyklická, týmy se dostávaly nahoru a zase dolů. Teď jenom vidíme výsledek," řekl technický ředitel Toyoty v rozhovoru pro BBC.

Závodníci jeho stáje Jarno Trulli a Ralf Schumacher se prosadili i v nedělním podniku v Bahrajnu, kde Trulli skončil druhý a mladší z bratrů Schumacherových obsadil čtvrtou příčku. V Poháru konstruktérů je zatím japonská stáj s 25 body na druhém místě za Renaultem.

ČTK, Sport.cz

Zrušit