Rubriky:

Formule

Alonso: Ferrari se zvedne, ale já budu připraven

13. dubna 2005 17:35 - PRAHA

Fernando Alonso sice momentálně s přehledem vede pořadí jezdců mistrovství světa formule 1, ale nehodlá se ukolébat pocitem, že by měl už všechno jisté. Pilot stáje Renault naopak počítá s tím, že do seriálu ještě výrazně promluví Ferrari, jehož jezdcům v čele s mistrem světa Michaelem Schumacherem se prozatím moc nedaří. Alonso ale bude podle svých slov na jejich atak připraven.

 

HOCH ZWEI

"Ferrari se ještě určitě zvedne, bohužel. Je před námi ještě dlouhá sezóna a oni vědí, co dělat aby se začalo dařit. Jsem si jistý, že se ještě vrátí do boje o titul," říká Alonso. "Ale já se nebojím, věřím si. Vím, že tým pracuje dobře a je schopen mi kvalitně připravit vůz," dodal.

Alonso vyhrál poslední dva závody v Malajsii a Bahrajnu a vede pořadí MS o deset bodů před druhým Trullim z Toyoty. Schumacher má naproti tomu na kontě pouhé dva body a Ferrari zatím nepomohlo k oživení ani nasazení nového monopostu.

Renaultu se ale daří a Alonso si je vědom toho, že se je teď každý bude snažit porazit. "Je jasné, že všichni se teď budou snažit okoukat od nás některé věci a postupy, ale to je normální. Když začínáte závodit, taky pokukujete kolem, jak dělat vše co nejlépe," nedělá si z toho hlavu.

grg, Sport.cz, BBC

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule