Janiš se ve formuli Nippon zlepšil, v Suzuce dojel sedmý

Sedmé místo obsadil automobilový jezdec Jaroslav Janiš ve druhém závodu šampionátu formule Nippon. Oproti dva týdny staré premiéře v seriálu si v neděli na okruhu v Suzuce polepšil o pět příček. Závod vyhrál při trojnásobném triumfu japonských jezdců Juži Ide a ujal se vedení v průběžném pořadí.

Jarek Janiš - archivní foto

Janiš vyrážel vstříc 51 kolům z patnáctého místa poté, co měl v kvalifikaci stejně jako jeho kolega z týmu Kondo Racing Sakon Jamamoto problémy s vyladěním vozu. "Vůz není špatný, ale nepodařilo se nám ho vyladit pro perfektní kvalifikační kolo. A to je v tak vyrovnaném poli v boji o postavení na startu rozhodující," uvedl Janiš po kvalifikaci.

V závodu jednadvacetiletý pilot zaostal o minutu a 15 sekund za prvním Japoncem Idem. Od vítěze úvodního dílu seriálu a obhájce celkového prvenství Brita Richarda Lyonse, který dnes dojel pátý, dělilo Janiše přes čtyřicet sekund.

Třetí závod formule Nippon bude hostit 15. května okruh v Sugu.

Výsledky:
1. Ide 1:35:15,713 hod., 2. Macuda -14,593, 3. Kogure (všichni Jap.) -20,170, ...7. Janiš (ČR) -1:15,643.