Drama v Imole vyhrál Alonso

IMOLA

Velká cena San Marina se do historie formule 1 zapíše jako závod s velkým Z. Fanoušci tohoto motoristického sportu mohli v Imole sledovat boj Fernanda Alonsa a Michaela Schumachera, kteří do posledních vteřin soupeřili o první místo. Nakonec se z triumfu radoval Alonso, který si připsal třetí vítězství v řadě.

Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher přitom startoval až ze 14. pozice. Dvanáct kol před koncem se však dotáhl na vedoucího Alonsa. Ten však ustál všechny Schumacherovy útoky a v cíli se radoval z prvenství časem 1:27:41,922. "Byl jsem si na 99 procent jistý, že mě tady v Imole nemůže předjet," řekl Alonso po závodě.

Třetí vítězství v řadě mu udělalo velkou radost. "Je to fantastický pocit," uvedl Alonso s tím, že podobný výsledek může zopakovat i ve Španělsku.

Renault si tak připsal čtvrté vítězství v letošní sezóně. První závod vyhrál Giancarlo Fisichella, kterému se však závod v Imole nevyvedl. Startoval z 11. pozice. V pátém kole zřejmě kvůli technickým potížím neudržel svůj vůz na trati a skončil v bariérách. "Opravdu nevím co se odpoledne stalo," reagoval po závodě zklamaně.

Třetí místo vybojoval Jenson Button z týmu BAR Honda. Úspěch týmu završil Sató pátým místem.

Smůla McLarenu

Smůlu si v nedělním závodě vybral Fin Kimi Räikkönen, který startoval z první příčky. Poprvé v letošní sezóně tak vybojoval pole position pilot jiné stáje než Renault. Nicméně v 8. kole postihly monopost McLarenu technické potíže a Fin se musel se závodem rozloučit. Malou náplastí pak bylo čtvrté místo jeho týmového kolegy Rakušana Alexandra Wurtze.

Seriál formule 1 pokračuje 8. května Velkou cenou Španělska.