V Monte Carlu triumfoval Räikkönen

Potvrzením skutečnosti, že při Velké ceně Monaka je důležité postavení na startu, byl nedělní závod, ve kterém stylem start-cíl zvítězil pilot stáje McLaren Fin Kimi Räikkönen. Druhý do cíle dojel Němec Nick Heidfeld na williamsu. Ze třetího místa se pak radoval jeho týmový kolega Australan Mark Weber. Lídr šampionátu Španěl Fernando Alonso dojel čtvrtý a poprvé v sezóně chyběl na stupních vítězů.

Räikkönen byl na startu sice o něco pomalejší než druhý Španěl Fernando Alonso s renaultem, avšak manévrem lídrovi šampionátu zablokoval cestu a na první příčce se udržel až do cíle. Fin zajížděl jako jeden z posledních do boxů až po polovině závodu a díky najetým vteřinám se bez potíží vrátil zpět na první místo.

Smůlu si vybrali piloti Renaultu. Alonso se držel na druhém místě do 70. kola, kdy ho předjel Heidfeld. Španělův monopost jakoby nejel. V 73. kola ještě dokázal odrazit Weberův útok, nicméně v dalším kole kapituloval a měl plné ruce práce, aby udržel čtvrté místo. Za ním totiž nebezpečně dorážel v cíli pátý Kolumbijec Juan Pablo Montoya s McLarenem.

Závod se nevydařil ani dalšímu pilotovi Renaultu Ital Giancarlo Fisichella, který startoval ze čtvrté pozice. Cílem projel až jako devátý s jednokolovým mankem.

Dramatické chvíle závodníkům připravil ve 23. kole Albers ze stáje Minardi, který dostal smyk a celou trať svým monopostem zablokoval. Několik jezdců si při průjezdu úsekem poškodilo vůz. Mezi nimi Skot David Coulthard, který o několik kol později v závodu skončil.

Nedkončili:
Narain Karthikeyan, Indie, Jordan (19. kolo); David Coulthard, Anglie, Red Bull Racing (24.); Patrick Friesacher, Rakousko, Minardi (30.) and Vitantonio Liuzzi, Itálie, Red Bull Racing (61.).