Velká cena Kanady: fiasko pro Renault

MONTREAL

Jen oči pro pláč zůstaly týmu Renault ve Velké ceně Kanady formule 1. Jeho piloti Giancarlo Fisichella a Fernando Alonso závod nedojeli. Na startu se přitom oba piloti blýskli skvělým manévrem a dostali se z druhé řady do vedení, kde vydrželi až zhruba do poloviny závodu, který se jede na 70 kol.

Ve Velké ceně Kanady šachovnicový praporek v cíli neuvidí ani jeden pilot Renaultu.

V čele závodu byl od prvního okamžiku Fisichella, těsně za ním pak jeho týmový kolega Alonso. Renaulty si udržely vedoucí pozice i po zastávkách v boxech, kam Fisichella zamířil ve 25. a Alonso ve 24. kole.

Po zastávce však Fisichella začal zpomalovat a Alonso se dotáhl velmi blízko. Ve 32. kole ho pak týmový kolega předjel. O kolo později již Fisichella mířil do boxů a Velká cena Kanady pro něj skončila.

V tu chvíli však nikdo u Renaultu netušil, že potížím není konec. Do cíle totiž nedojede ani vedoucí muž šampionátu Alonso. Ve 38. kole Alonso po jezdecké chybě narazil pravým zadním kolem do bariéry a zjevně poškodil zavěšení kol.

"To je formule jedna. Stává se to, přihodí se to každému a teď jsme byli na řadě my. Je to přece součást hry," konstatoval šéf francouzského týmu Flavio Briatore.