Rubriky:

Formule

Schumacher varuje: Zůstaňme nohama na zemi

16. června 2005 13:28 - INDIANAPOLIS

Michael Schumacher je přesvědčen, že stáj formule 1 Ferrari při víkendové Velké ceně USA v Indianapolis jen těžko zopakuje výborný výsledek z Montrealu, kde obsadila druhé a třetí místo. Sedminásobný mistr světa před devátým podnikem mistrovství světa tlumí nadšení v italské stáji a upozorňuje na fakt, že v Kanadě mělo Ferrari obrovské štěstí.

 

HOCH ZWEI/Juergen Tap

"Samozřejmě, že mě výsledek z Kanady ohromně potěšil. Je ale potřeba si uvědomit, že pokud by nevypadlo tolik jezdců, naše pozice by byly o hodně horší. Sice jsme se v poslední době hodně zlepšili, v Montrealu jsme ale měli také pořádný kus štěstí," uvedl Schumacher během příprav na závod v Indianapolis.

Německý pilot je přesvědčen, že nelze podléhat klamu a na výsledek z Kanady pohlížet růžovými brýlemi. "Dokud nejsme konkurence schopní ve všech fázích závodu - a v Montrealu jsme rozhodně nebyli - pak nemůžeme hovořit o tom, jak nám všechno jde," soudí.

Schumacher ale nechtěl svůj tým nijak shazovat. "Stále si myslím, že změny, které jsme od začátku mistrovství udělali, vedly správným směrem. Jen je potřeba zůstat nohama na zemi. Naše šance v Indianapolis jsou podobné jako v Montrealu.  Musíme bojovat od začátku do konce. A po úspěchu v Kanadě máme do takového boje opravdu velkou chuť," uzavřel Schumacher.

Sport.cz

Zrušit