Ralf Schumacher v Indianapolisu opět těžce havaroval

Ralf Schumacher narazil v plné rychlosti do zdi. Stalo se tak v pátek ve volném tréninku a téměř na stejném místě, kde havaroval v loňském roce. Tehdy byl pro zranění šest závodů mimo, tentokrát vystoupil z poničené toyoty sám.

Juan Pablo Montoya za volantem monopostu týmu McLaren.

Během dnešního druhého volného tréninku na Velkou cenu USA mladší z bratrů Schumacherů ztratil kontrolu nad svou toyotou a po dvou otočkách kolem své osy skončil v rychlosti bezmála 300 km/h ve zdi.

Z těžce poničeného vozu sám vystoupil a spolu s techniky šel pátrat po příčinách havárie. Trénink byl na 21 minut přerušen, než se povedlo vyčistit dráhu.

Ve čtvrtek Ralf Schumacher tvrdil, že loňský karambol ještě s vozem Williams ho nepoznamenal. "Tuhle zatáčku člověk nemůže projet jinak než na plný plyn," uvedl.

V prvním volném tréninku na Velkou cenou USA formule 1 byl nejrychlejší Kolumbijec Juan Pablo Montoya s mclarenem. Na 4192 metrů dlouhém okruhu v Indianapolisu předstihl o 58 tisícin sekundy testovacího jezdce Toyoty Brazilce Ricarda Zontu. Třetího času dosáhl lídr šampionátu Španěl Fernando Alonso z týmu Renault.

Vítěz amerického závodu z předchozích dvou let a sedminásobný mistr světa Michael Schumacher zajel s ferrari desátý nejlepší výkon.

Fin Kimi Räikkönen z McLarenu, jenž vyhrál předchozí Grand Prix v Kanadě a je druhý v průběžném pořadí, si v úvodním tréninku nepřipsal žádný čas.