Rubriky:

Formule

Nahý novinář se proběhl před 100.000 fanoušky formule jedna

10. července 2005 14:57 - SILVERSTONE

Sto tisíc fanoušků na okruhu v Silverstonu se pobavilo ještě před začátkem nedělní Velké ceny Británie formule jedna. Před jejich zraky se více než půl hodiny probíhal prakticky nahý reportér deníku Daily Express Bob McKenzie, který tak plnil prohranou sázku se stájí McLaren.

Novinář doplatil na svůj špatný odhad. Po loňském závodě na základě neustálých problémů pomalých a nespolehlivých vozů McLaren usoudil, že závodníci britské stáje už v roce 2004 žádný závod mistrovství světa nevyhrají. Věřil tomu natolik, že dokonce slíbil, že v opačném případě poběží letos v Silverstonu nahý. Ale mýlil se, finský pilot mclarenu Kimi Räikkönen loni vyhrál Velkou cenu Belgie.

Skotský žurnalista slib splnil a dnes se na startovní čáru postavil prakticky nahý. Na sobě měl jen tradiční skotskou brašničku, která zakrývala jeho nejchoulostivější místa, a byl pomalován v barvách britské stáje. Jeho běh se smíchem odstartoval šéf McLarenu Ron Dennis.

McKenzie si pak sice několikrát přes trávu zkrátil trať, ale i tak na okruhu strávil šestatřicet minut. "Doufal jsem, že mě pořadatelé zadrží, ale oni mě jenom povzbuzovali," řekl po doběhu.

Celá akce nebyla jen recesí, ale měla i charitativní rozměr. Na oficiálních internetových stránkách McLarenu v rámci hlasování fanoušků o tom, zda by měl novinář běžet nahý, probíhala i sbírka pro nadaci podporující výzkum v oblasti těhotenství a péče o novorozence. Celkem se vybralo několik tisíc liber.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule